E-learning Wymagania Systemu Zarządzania Sztuczną Inteligencją (AIMS) ISO/IEC 42001:2023 (j. angielski)
Półdniowe szkolenie online realizowane we własnym tempie, zaprojektowane jako wprowadzenie do podstawowego celu i struktury normy ISO/IEC 42001:2023 - Systemy Zarządzania Sztuczną Inteligencją.
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w różnych sektorach przemysłu, norma ISO/IEC 42001 określa wymagania oraz dostarcza wytycznych dotyczących ustanawiania, wdrażania, utrzymywania i ciągłego doskonalenia systemu zarządzania AI.
To szkolenie w formie e-learningu zostało opracowane w celu umożliwienia uczestnikom zdobycia podstawowej wiedzy na temat wymagań normy ISO/IEC 42001:2023 oraz zapewnienia fundamentów niezbędnych do wdrożenia tej normy w każdej organizacji pracującej z AI.
Oprócz zrozumienia normy ISO/IEC 42001:2023, uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do internetowego narzędzia samooceny DNV, które umożliwia wdrożenie i praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz ocenę wyników organizacji względem tego konkretnego standardu systemu zarządzania.
Przed rozpoczęciem tego szkolenia wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do e-learningu "Główne cechy Systemów Zarządzania wg norm ISO”. Kurs ten jest opcjonalny, ale zdecydowanie zalecany.
Cel szkolenia:
To szkolenie stanowi idealny punkt wyjścia do poznania podstaw systemów zarządzania AI.
Po jego pomyślnym ukończeniu uczestnicy będą rozumieć:
-
Czym jest System Zarządzania AI (AIMS);
-
Jakie są specyficzne wymagania AIMS w porównaniu do innych norm systemów zarządzania, takich jak ISO 9001 czy ISO 27001;
-
Co należy zapewnić podczas pracy z AI;
-
Dlaczego systemy AI powinny być godne zaufania, przejrzyste i odpowiedzialne;
-
Dlaczego ważne jest identyfikowanie i ograniczanie ryzyk związanych z wdrażaniem AI;
-
Jakie działania należy podjąć, aby zachować zgodność z przepisami;
-
Jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie normy.
Odbiorcy:
Szkolenie w formule samokształcenia jest skierowane do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych bezpiecznym wdrażaniem AI lub za to odpowiedzialnych, w tym:
-
Menedżerów ds. prawnych;
-
Menedżerów ds. prywatności;
-
Menedżerów operacyjnych;
-
Menedżerów ds. marketingu;
-
Menedżerów ds. badań i rozwoju;
-
Menedżerów sprzedaży;
-
Menedżerów HR;
-
Menedżerów IT;
-
Menedżerów ds. ryzyka;
-
Trenerów i konsultantów.