Szkoła Opakowań 1- Przeprowadzanie audytów wewnętrznych vs. inspekcje higieny (różnice i wymagania podstawowe)
W związku z rosnącym poziomem złożoności przedsiębiorstw, inspekcje higieniczne oraz audyty wewnętrzne obejmują wiele obszarów organizacji oraz posiadają różne cele i metody oceny.
W świetle wymagań standardów Standard BRC GS PM (Global Standard for Packaging Materials Issue 6) oraz FSSC 22000 wersja 6 silnie zaakcentowano wymagania dotyczące zarówno inspekcji higieniczno-sanitarnych jak i audytów wewnętrznych jako narzędzi do systematycznej oceny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem funkcjonującego w firmie.
Cele
Podczas szkolenia odpowiemy na pytania:
- Jak przeprowadzać ocenę ryzyka, która stała się kluczowym elementem przy rozpatrywaniu większości wymagań, w tym ustalenie częstotliwości inspekcji i częstotliwości audytów wewnętrznych?
- Co powinno być objęte inspekcją higieniczno-sanitarną?
- W jaki sposób ocenić czy maszyny i urządzenia spełniają zasady higienicznej konstrukcji ( Ten Principles of Hygienic and Sanitary Design )?
- Dlaczego inspekcja może być częścią auditu ale audit nie może być częścią inspekcji?
- Jakie są cele i rodzaje audytów wewnętrznych w świetle obowiązujących standardów?
- Kto powinien otrzymywać raporty oraz podejmować działania?
- Dlaczego ważne jest podejście ukierunkowane na zapobieganie niż naprawę?
- W jaki sposób spełnić wymóg analizowania przyczyn występowania niezgodności (RCA) oraz podejmowania działań w oparciu to te przyczyny (CAPA )?
Odbiorcy szkolenia
- Pełnomocnicy systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności i opakowań
- Liderzy i członkowie zespołów ds. bezpieczeństwa żywności i opakowań
- Specjaliści działów jakości odpowiedzialni za przeprowadzanie inspekcji higienicznych
- Koordynatorzy audytów wewnętrznych w organizacji
Prowadząca
Małgorzata Honek-Martinek
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - Wydział Rolnictwa i Technologii Żywności. Profesjonalny konsultant, trener i audytor. Praktyk, którego wiedza poparta jest doświadczeniem zdobytym na stanowiskach kierowniczych w zakładach produkcyjnych oraz jako auditor wiodący i trener systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwa żywności. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemów jakości na zgodność z międzynarodowymi standardami w branży spożywczej i opakowaniowej, a także z indywidualnymi wymaganiami klienta.
Informacje organizacyjne:
- Najpóźniej 7 dni przed terminem szkolenia zostanie wysłana informacja potwierdzająca przeprowadzenie bądź anulowanie szkolenia
- Rezygnacje ze szkolenia / zmiany terminów należy przesłać max. 7 dni* przed terminem rozpoczęcia na adres: szkolenia@dnv.com
* w przypadku braku maila w podanym powyżej czasie wystawiona zostanie faktura vat do zapłaty