COVID-19 Risk Assessment - Protokół oceny przygotowania organizacji na COVID-19
COVID-19 Risk Assesment pomoże organizacjom skutecznie radzić sobie z trwającym kryzysem poprzez proaktywne zmiejszenie ryzyka zakażeń i wsparcie w bezpiecznym wznowieniu i prowadzeniu działalności oraz budowaniu zaufania w biznesie w okresie pandemii.
Od początku 2020 roku, świat musiał stawić czoło niespodziewanemu zagrożeniu, na które nie było przygotowane zarówno społeczeństwo, jak i sektor biznesu. W krótkim czasie gwałtowne rozprzestrzenianie się nowego "koronawirusa" zmusiło całe kraje do ograniczania możliwości przemieszczania się obywateli lub zamykania granic. Organizacje międzynarodowe i władze krajowe określiły wytyczne i ustanowiły nowe zasady społeczne mające na celu powstrzymanie pandemii.
Wszystkie branże musiały się dostosować do nowych warunków, dokonując przeglądu produkcji, procesów i łańcuchów dostaw, a także środków ochrony zdrowia pracowników zgodnie z przepisami ustanowionymi przez rząd i odpowiednie instytucje.
Po złagodzeniu ograniczeń organizacje stają przed pytaniem, czy podjęte dotychczas działania wystarczą do ochrony zdrowia pracowników, zwiększenia zaufania kontrahentów i utrzymania wysokiego morale? Organizacje muszą wykazać się ostrożnym zarządzaniem ryzykiem i przyjąć ustrukturyzowane i solidne podejście do zarządzania wyzwaniami COVID-19 oraz zapewnić bezpieczne środowisko pracy.
To „nowe” wyzwanie wymaga nowego podejścia. COVID-19 Risk Assesment pomoże organizacjom skutecznie radzić sobie z trwającym kryzysem poprzez proaktywne zmniejszenie ryzyka zakażeń i wsparcie w bezpiecznym wznowieniu i prowadzeniu działalności oraz budowaniu zaufania w biznesie w okresie pandemii.
Protokół oceny ryzyka COVID-19
Protokół oceny ryzyka COVID-19 ma na celu ocenę działań podjętych przez organizację na podstawie nastepujacych kryterów:
- Zarządzanie: Przywództwo, powołanie zespołu ds. zarządzania kryzysowego, zapewnienie zasobów i infrastruktury
- Stategia: Zarządzanie łańuchem dostaw, zarządzanie zasobami ludzkimi, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, wstępne uruchomienie i przegląd bezpieczeństwa zasobów, instalacji i maszyn
- Komunikacja: Zarządzanie relacjami z interesariuszami, sposoby komunikacji, plan komunikacji wewnętrznej / zewnętrznej i zarządzanie informacją zwrotną
- Wdrożenie: Świadomośc pandemiczna, zapobieganie zakażeniom w miejscu pracy, proces postępowania z aktywnymi przypadkami, zarządzanie odpadami, bezpieczeństwo i higiena pracy, podróże służbowe, zapewnienie środków ochrony indywidualnej i zarządzanie personelem zewnętrznym
- Monitorowanie: Zasady i odpowiedzialność, narzędzia monitorowania i wskaźniki, określanie warunków poniżej określonych standarów, próbne ćwiczenia kryzysowe
- Analiza danych: Analiza danych z monitorowania
- Przegląd: Okresowe raportowanie i przeglądy działań.
Przebieg oceny ryzyka COVID-19
Ocena, która przeprowadzana jest przez kwalifikowanych audytorów - zdalnie (preferowana) lub na miejscu - w celu przekazania profesjonalnych spostrzeżeń i wskazówek, obejmuje:
- Wspólną ocenę dokumentów dotyczących zarządzania COVID-19 w organizacji
- Techniczne podejście ułatwiające wdrożenie zasad postępowania
- Celowane wywiady z osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie organizacji na COVID-19
- Wywiady z wybranymi pracownikami administracji, produkcji, laboratorów, magazynów, lokalizacji zamiejscowych
Raport
Wynikiem oceny jest szczegółowy raport, zawierający:
- Podkreślenie dobrych praktyk, których utrzymanie jest konieczne dla utrzymania gotowości na COVID-19
- Obszary do poprawy i zalecenia
- Potwierdzenie wykonania oceny gotowości organizacji na COVID-19.
Korzyści z przeprowadzania oceny gotowości na COVID-19
- Potwierdzenie obszarów zgodności z wymaganiami w zakresie przygotowania na COVID-19 w odniesieniu do krajowych rozporządzeń i wytycznych: Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
- Odniesienie do zaleceń Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO), European Food Safety Authority (EFSA), Centum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ECDC)
- Udokumentowanie luk i obszarów do poprawy w odniesieniu do wymagań i wytycznych
- Potwierdzenie wykonania oceny gotowości organizacji na COVID-19
Pozostałe informacje
Czas trwania usługi: 1 dzień / 8 godzin + dodatkowy czas na sporządzenie Raportu z oceny wliczany w ofertę.
Wynik: Raport z usługi oraz potwierdzenie wykonania realizacji oceny gotowości organizacji na COVID-19
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.